Několik návrhů na využití moderních technických přístrojů a zařízení běžných v domácnostech při výuce fyziky. Měření pevnosti suchého zipu. Zkoumání vlastností infračerveného záření vysílaného dálkovým ovladačem. Porovnání osvětlení kompaktní zářivkou a běžnými žárovkami pomocí fotometru. Měření mřížkové konstanty CD, použití CD jako spektrometru. Princip funkce fototropních skel, zkoumání jejich reakce na osvětlení různými zdroji.
Příspěvek popisuje experimenty s využitím různých vlastností textilií a jejich využití ve fyzice na ZŠ. Soubor experimentů vzniká ve spolupráci s TZÚ Brno a klade si za cíl podpořit v žácích větší zájem o vědeckou a výzkumnou činnost.
První ze tří pokusů popisuje proražení celofánové blány navlečené na trubce pomocí vývěvy, druhý ukazuje pomocí ladičky princip tlumiče kmitů klikového hřídele spalovacího motoru, jako třetí je uveden návod na výrobu směsi na zapalování kouřového tunelu.
Autor uvádí sérii pokusů, při kterých používá jednak celou roli toaletního papíru, ale především papírovou trubičku, na které je papír namotán. Je uvedeno celkem 20 experimentů z různých oblastí fyziky.