Šest jednoduchých pokusů předvedených formou kvízu nebo soutěže Názvy pokusů: Podivné míčky, Přeseknutá laťka, Podivný válec, Záhadné vahadlo, Rozbije se, nebo ne?
V článku je rozebrána otázka vnímání zvuku různými živočichy jak z hlediska biologie, tak z hlediska fyziky. Jsou zde uvedeny jednoduché problémy a experimenty týkající se této otázky, ale také experimenty využívající ultrazvukový senzor polohy.
Příspěvek uvádí historické experimenty týkající se elektromagnetického vlnění. Podstatná část příspěvku je věnována různým experimentům s Lecherovým vedením.
Tři příklady využití piezoměniče při fyzikálních experimentech - chování kondenzátoru v obvodu stejnosměrného a střídavého proudu, dále chování fotorezistoru, polovodičové diody a tranzistoru, nakonec je uvedeno několik využití v akustice.
Náměty, jak využít v optice laserové ukazovátko k demonstraci jevů jako je průchod světla různými prostředími, odraz, úplný odraz, lom, interference a jak ho využít k měření vlnové délky světla.
V článku se uvádí jak pomocí radiopřijímače, televizního přijímače a videomagnetofonu můžeme předvést většinu podstatných experimentů k problematice šíření elektromagnetických vln.