Deformace vidličky

Karel Rauner: Fyzika a psychotronika - Deformace vidličky

Školení v mentálním způsobu deformace vidliček, oblíbená zábava snobů v USA, kde se za taková školení platí tisíce dolarů. Experimentátor právě vysvětluje fyzikální podstatu kovové vazby a cílený způsob, jak mentálně narušit pevnost této vazby vědomým otáčením spinů ve dvojích elektronů u sousedních iontů v krystalové mříži.

Stačí jemně třít vidličku v nejužším místě dvěma prsty, vysílat přes tyto prsty mentální pokyny bilionům elektronů a výsledek se dostavuje: vidlička se začíná ohýbat.

Karel Rauner: Fyzika a psychotronika - Deformace vidličky
Karel Rauner: Fyzika a psychotronika - Deformace vidličky

Kdyby nebylo poruch v krystalové mříži (v těch jsou mentální pokyny neúčinné), vidlička by se již rozpadla.

Konečný výsledek pokusu u experimentátora: alpaková vidlička je zcela zdeformována pouze jemným třením dvěma prsty.

Přes veškerou snahu se u několika diváků podobný experiment nezdařil. Někteří se snažili podvádět a šli na to silou. Výsledkem však byly jen dvě zlomené vidličky.

Karel Rauner: Fyzika a psychotronika - Deformace vidličky

Popis pokusu: Demonstrátor rozdá mezi diváky několik vidliček různých typů (aluminiové, alpakové, ocelové) a vyzve je, aby si zkusili mentální ohýbání, tak známé z televize. Pak vidličky sebere (nikomu z diváků se pokus nezdaří) a vybere si náhodně jednu. Slabým třením dvěma prsty vyvolá postupně rostoucí deformaci, která může vést až k ohnutí honí části vidličky proti rukojeti o 180°.

Komentář: Tento pokus se daří lépe psychotronicky nadaným osobám s fyzikálním a chemických vzděláním. Znají totiž strukturu kovu a mohou působit na orientace spinů elektronů a tak uvolňovat vazby mezi ionty v krystalové mříži cílevědomě.

Vysvětlení: Z divákům sebraných vidliček si vybere experimentátor tu, kterou měl jeho pomocník, který snahu o deformaci jen předstíral. Tato vidlička (nejvhodnější je kvůli zabarvení alpaková) má totiž nahrazenou část rukojeti olovem. Taková vidlička se vyrobí z nějaké staré, již nepoužívané vidličky, vyříznutím rukojeti v nejužší části v délce asi 3 cm a její náhradou vletovaným olověným válečkem odlitým ve vhodné formě. Olovo je třeba ještě dopilovat a zabrousit tak, aby sledovalo původní linii rukojeti.

Poznámka: Protože olovo velmi rychle oxiduje a jeho šedý zoxidovaný povrch by byl od zbytku vidličky nápadně odlišný, musíme vždy před pokusem olověnou část vyleštit jemným smirkovým papírem.

Fyzika a psychotronika

Karel Rauner

Karel Rauner: Fyzika a psychotronika - úvod Karel Rauner: Fyzika a psychotronika - Transformace mentální energie Karel Rauner: Fyzika a psychotronika - Levitace Karel Rauner: Fyzika a psychotronika - Přeměna mentionů v hmotu Karel Rauner: Fyzika a psychotronika - Stabilní rovnováha pomocí mentální energie Karel Rauner: Fyzika a psychotronika - Vychýlení magnetky mentální silou Karel Rauner: Fyzika a psychotronika - Antigravitace Karel Rauner: Fyzika a psychotronika - Živá a mrtvá voda Karel Rauner: Fyzika a psychotronika - Deformace vidličky