Předběžný program konference
Preliminary programme
Program konference není ještě definitivní. Veškeré požadavky na změnu programu pište prosím na adresu randamkof.zcu.cz
Úterý 26. 8.
7:30 | – | 8:00 | Snídaně (pro ubytované) |
10:00 | – | 10:15 | Zahájení konference |
10:15 | – | 10:30 | Marie Dufková Studenta jsme zaujali. Co s ním dál? |
10:30 | – | 10:45 | Josef Hubeňák Paralyzér v hodině fyziky » |
10:45 | – | 11:00 | Vojtěch Žák Odhad ve fyzice a v životě » |
11:00 | – | 11:20 | Peter Žilavý Tajemství indukčního vařiče » |
11:20 | – | 11:35 | Petr Dvořák Interaktivní učebnice - a co dál? » |
11:35 | – | 12:40 | Oběd |
12:40 | – | 12:55 | Zdeněk Šabatka Vybrané experimenty v rotujících soustavách » |
12:55 | – | 13:15 | Pavel Böhm, Věra Koudelková, Peter Žilavý Pár věcí z tábora, tentokrát na téma "teplo a teplota" » |
13:15 | – | 13:30 | Pavel Böhm Jak si "přešít" aplet na míru » |
13:30 | – | 13:45 | Leoš Dvořák Pokusy na Malé Hraštici - tentokrát s teplem » |
13:45 | – | 14:00 | Emanuel Svoboda, Leoš Dvořák Multimediální interaktivní program na DVD - Světlo a zvuk » |
14:00 | – | 14:25 | Martin Konečný Co je to „LUMINISCENCE“ » |
14:25 | – | 14:40 | Irena Koudelková Náchod 2003 – 2007 – pět let dílen Heuréky » |
14:40 | – | 14:55 | Jakub Jermář FyzWeb ve školním roce 2007/2008 » |
14:55 | – | 15:05 | Katarína Suchá, Jakub Jermář Fyzikální procházky Prahou » |
15:05 | – | 15:15 | Zdeňka Koupilová Supersborník Veletrhů - co je nového? |
15:15 | – | 15:45 | přestávka |
15:45 | – | 16:00 | Zdeňka Koupilová, Dana Mandíková Elektronické sbírky řešených úloh z fyziky » |
16:00 | – | 16:20 | František Lustig Internetový laboratorní park » |
16:20 | – | 16:30 | Jindřiška Svobodová Leslieho kostka a Ritchieho pokus » |
16:30 | – | 16:50 | Ján Degro Experimentujeme s meračom spotreby energie » |
16:50 | – | 17:05 | Jozef Hanč, Ľudmila Onderová, Ján Degro Videoanalýza v spektroskopii » |
17:05 | – | 17:20 | Françoise Khantine-Langlois, Salmone Faye Introduction de l'énergie potentielle au lycée » |
17:20 | – | 17:40 | Ľudmila Onderová Niekoľko nápadov na vyučovanie fyziky » |
17:40 | – | 18:00 | Janina Pawlik, Stefania Widuch Zadziwiające własności atmosfery » |
18:00 | – | 18:15 | Vlastimil Volák Techmania science center |
18:30 | – | 19:30 | Večeře |
19:30 | Prohlídka interaktivních exponátů v Techmania science center |
Středa 27. 8.
7:00 | – | 8:00 | Snídaně |
8:00 | – | 8:20 | Václav Pazdera LabQuest - měření v terénu. » |
8:20 | – | 8:35 | Vladimír Vícha, Jiří Slabý, Petr Šedivý, Petr Bouchner Projekt CZELTA - směry spršek kosmického záření » |
8:35 | – | 8:45 | Ivana Hotová Drobnosti z hodin fyziky » |
8:45 | – | 8:55 | Josef Bolek Několik nápadů z výuky fyziky na základní škole » |
8:55 | – | 9:10 | Miroslav Burda Eurobot junior a další soutěže » |
9:10 | – | 9:25 | Věra Koudelková Několik netradičních pokusů z magnetismu » |
9:25 | – | 9:40 | Jan Dirlbeck Pojmy z kinematiky a dynamiky a několik pokusů » |
9:40 | – | 9:55 | Vlastimil Havránek Jednoduché pomůcky pro zpestření výuky » |
9:55 | – | 10:20 | přestávka |
10:20 | – | 10:40 | Věra Bdinková Některé zkušenosti z činnostního učení fyziky » |
10:40 | – | 11:00 | Václav Piskač, Zdeněk Bochníček, Pavel Konečný, Vítězslav Prokop, Miroslav Navrátil Interaktivní výstava KOMUNIKUJEME » |
11:00 | – | 11:20 | Jaroslav Reichl Využití Mathematicy ve výuce matematiky a fyziky » |
11:20 | – | 11:30 | Břetislav Patč Zakřivení trajektorie tělesa v silovém poli » |
11:30 | – | 11:50 | Pavel Konečný, Zdeněk Bochníček, Lukáš Horáček Výukové filmy Aerodynamika a Neviditelné světlo » |
11:50 | – | 12:40 | Oběd |
12:40 | – | 13:00 | Zdeněk Bochníček, Jiří Strumienský Pokusy s IR a UV zářením » |
13:00 | – | 13:10 | Břetislav Patč Srážky těles » |
13:10 | – | 13:30 | Zdeněk Polák Střídavý proud v experimentech » |
13:30 | – | 13:50 | Peter Žilavý Počítačem podporované experimenty se soupravou Gamabeta a GAMAbeta2007 » |
13:50 | – | 14:05 | Josef Trna Ruce ve fyzice » |
14:05 | – | 14:15 | Ladislav Dvořák, Petr Novák Experimenty s textilem ve výuce fyziky » |
14:15 | – | 14:25 | František Špulák, Štefan Kakaš Experimenty z mechaniky na vzduchové dráze » |
14:25 | – | 14:40 | Jiří Tesař, Petr Bartoš Kmitavý pohyb trochu jinak. » |
14:40 | – | 15:00 | Michal Nyklíček, Karel Smolek, Stanislav Pospíšil, Petr Přidal, Jaroslav Smejkal, Ivan Štekl, Peter Lichard CZELTA - současný stav projetku » |
15:00 | – | 15:15 | Renata Holubová, Gabriela Guziurová Obnovitelné energetické zdroje v projektech a experimentech » |
15:15 | – | 15:25 | Jan Hrdý, Jan Říha První fyzikální VIVL na UPOL v Olomouci » |
15:25 | – | 16:10 | přestávka |
16:10 | – | 16:20 | Jan Hrdý Fyzikální animace na PC » |
16:20 | – | 16:30 | Jan Hrdý Fyzikální jarmarky a jarmark vědy a umění » |
16:30 | – | 16:50 | Lukáš Richterek, Patrik Jakl Easy Java Simulations aneb vlastní applety poměrně snadno a rychle » |
16:50 | – | 17:10 | Pavel Konečný Několik dalších pokusů s termocitlivými fóliemi. » |
17:10 | – | 17:40 | Večeře |
17:45 | Odchod první skupiny do pivovaru |
||
18:00 | Odchod druhé skupiny do pivovaru |
||
19:00 | Společenský večer v pivovaru |
Čtvrtek 28. 8.
7:30 | – | 8:30 | Snídaně |
8:30 | – | 8:50 | Stanislav Zelenda Talnet – Fyzika online » |
8:50 | – | 9:05 | Daniel Aichinger Demonstrační experimenty v psychoakustice » |
9:05 | – | 9:20 | Josef Petřík měření na sekvenčních digitálních obvodech se zvukovou kartou » |
9:20 | – | 9:30 | Jaroslav Jindra Hydrostatika v plastové láhvi » |
9:30 | – | 9:40 | Zdeňka Kielbusová Hry s bublinami » |
9:40 | – | 9:55 | Jiří Kohout Plazma v mikrovlnné troubě » |
9:55 | – | 10:05 | Jitka Prokšová Pokusy z vlnové optiky » |
10:05 | – | 10:30 | přestávka |
10:30 | – | 10:40 | Václav Havel Absolutní měření úhlové rychlosti » |
10:40 | – | 10:50 | Pavel Kratochvíl Měření teploty vakua » |
10:50 | – | 11:00 | Karel Rauner, Zdeněk Kubů Vážíme reproduktorem a ampérmetrem » |
11:00 | – | 11:10 | Karel Rauner Magnetohydrodynamický generátor a pohon » |
11:10 | – | 11:20 | Pavel Masopust Demonstrace lifteru (asymetrický kondenzátor) » |
11:20 | – | 11:30 | Jan Duršpek, Jaroslav Jindra Fyzika z Plzně » |
11:30 | – | 11:45 | Zakončení konference |
11:45 | – | 12:45 | Oběd |
Výstavky a postery
Světla Zelendová, Monika Lokajíčková Talnet - fyzika online: jak na to » |
|||
Zdeněk Bochníček, Pavel Konečný Pozoruhodný křemík, Mrazivý dusík » |
|||
Monika Lokajíčková, Stanislav Zelenda Talnet - online fyzika pro nadané » |
|||
František Špulák, Petr Janoušek Stirlingův motor » |